Kakvo Je Bilo Otvoreno Prvenstvo Francuske U Tenisu

Sadržaj:

Anonim

Otvoreno prvenstvo Francuske u tenisu ili Roland Garros godišnji je teniski turnir koji se održava krajem svibnja i početkom lipnja u Parizu. 2012. godine Roland Garros odvijao se od 27. svibnja do 11. lipnja. U njegovom okviru održana su pojedinačna muška i ženska prvenstva, natjecanja u paru, veteranski turniri i turniri za mlade.

Kakvo je bilo otvoreno prvenstvo Francuske u tenisu

Upute

Korak 1

Naša sunarodnjakinja Maria Sharapova postala je prava zvijezda Otvorenog prvenstva Francuske 2012. godine. Ruski tenisač dobio je sedam teških mečeva. Prva suparnica plavokosoj Mariji bila je rumunjska tenisačica Alexandra Cadantsu, koja nije uspjela otimati niti jedan gem Šarapovoj. Tada se Šarapova lako obračunala s Japankom Ayumi Morita i Kineskinjom Shuai Peng. Najteži meč za Šarapovu bio je obračun s Čehinjom Clarom Zakopalovom, koji je trajao tri seta. U finalu se Šarapova susrela sa senzacijom Otvorenog prvenstva Francuske 2012. - Talijankom Sarom Errani. Ovaj omaleni tenisač plasirao se u finale pobijedivši tako eminentne suparnice kao što su Samantha Stosur i Anu Ivanovich. Međutim, Sarah nije imala dovoljno iskustva za borbu s Marijom.

Korak 2

Španjolac Rafael Nadal pobijedio je u pojedinačnom turniru za muškarce. U principu, pobjeda Španjolca bila je predviđena i prije početka turnira. Nadal je do finala stigao zaglušujućim rezultatom, a da u svih šest mečeva nije izgubio niti jedan set. Finalna utakmica između Nadala i Srbina Novaka Đokovića odigrala se tek 11. lipnja zbog kišovitog vremena. Španjolac je prevladao u tri od četiri seta i s pravom je dobio poznatu "zdjelu salate" Roland Garrosa. Vrijedno je napomenuti da se Rafael Nadal po sedmi put popeo na najviše postolje ovog turnira.

3. korak

Što se tiče sučeljavanja parova, momčad Daniela Nestora (Kanada) i Maxa Mirnyja (Bjelorusija) pokazala se najjačom među muškim parovima. Na turniru parova za žene pobjedu je izborio talijanski par tenisača Robert Vinci i Sara Errani. U finalu su Talijani doslovno istrgnuli pobjedu iz ruku Ruskinja Nadie Petrove i Marije Kirilenko. Među mješovitim parovima Sania Mirza i Maleh Bhupati osvojili su prvu nagradu. Njemica Anika Beck i Belgijka Kimmer Soppejans postale su najjače tenisačice među juniorkama.